1988 yılında iş hayatına Altes Mühendislik olarak başlayan firmamız elektrik proje ve taahhüt işleri ile inşaat sektörüne adım atmıştır. 1996 yılında ünvan değişikliği ile Erk Mühendislik olarak proje grubunu genişletmiş ve bünyesine katmış olduğu mimar ve mühendislerle sektöre komple çözümler üretmeye başlamıştır. Elektrik taahhüt alanında Kayseri’nin en güçlü ekibini kurarak konut, hotel, hastane, sanayi tesislerinde çözüm ortağı olarak birçok projeyi başarılı bir şekilde hayata geçirmiştir.

2004 yılında 16 yıldır edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübesiyle üst segment konut inşaatına başlamış ve her projesini bir üst kategoriye taşımıştır. 2014 yılında ERK Residence projesiyle tamamı Penthouse dairelerden oluşan 400m2’lik 56 dairenin inşasına başlamış olup, 2017 yılında ise Kayseri şehir silüetine katkıda bulunacak ve konut sektörünü bütün yaşam alanları ile zirveye taşıyacak ulusal çapta bir proje olan 38. Cadde projesini hayata geçirmiştir.

Yakın gelecekte sosyal sorumluluk bilinciyle, ekonomik fiyatlarla ergonomik ve konforlu yaşam standartlarını sağlayabilecek sosyal konutlar üzerine çalışmalarımız devam etmektedir. İlk projemizi 2020 yılında hayata geçirmeyi düşünüyoruz.

Genel prensibimiz olan “ne iş yaparsan, en iyisini yap” ilkesiyle hareket eden firmamız; her projesinde bir eser ortaya çıkarma heyecanıyla çalışmaktadır.

Hedefimiz Erk Gyo olarak; ülkemizin ulusal çapta değerli projeler üreten saygın firmaları arasında yer almaktır.